ABB - Apurele 24VDC ABB - KC6-31Z/24
ABB Smart Power
KopioiKopioi
Kirjaudu sisään tai luo tili tarkistaaksesi hinnan ja tehdäksesi tilauksen
Tärkeimmät tuotetiedot
  • Asennustapa - DIN-kisko
  • Ohjausjännitepiirin liitäntätapa - ruuviliitäntä
  • Mitoitettu toimintavirta - 4 A
  • Jännitetyyppi (käyttöjännite) - DC
  • Mitoitettu kytkentävirta - 4 A
Pakkaus ja ehdot
  • 10 kpl
  • Vakiokäyttötuote
Tuotteen hiilijalanjälki
44 Kg CO₂-eq
Soneparin arvio
EAN-koodi
Sähkönumero
Toimittajan tuotenumero
KC6-31Z/24
Tukkuerä
10
Asennustapa:
DIN-kisko
Ohjausjännitepiirin liitäntätapa:
ruuviliitäntä
Mitoitettu toimintavirta:
4 A
Jännitetyyppi (käyttöjännite):
DC
Mitoitettu kytkentävirta:
4 A
Leveys:
52.5 mm
Korkeus:
57.5 mm
Syvyys:
46.5 mm
Ohjauksen mitoitussyöttöjännite DC:
24...24 V
Ohjausjännitteen tyyppi:
DC
Lisäkytkimien lukumäärä (avautuva kosketin):
Lisäkytkimien lukumäärä (sulkeutuva kosketin):
Mitoitusvirta Ie , 400 V:
3 A
LED-indikoinnilla:
ei
Käyttöliittymä:
ei
Apu- ja vaihtokoskettimien lukumäärä:
0
Käsikäyttöinen:
Ulkoiset liitynnät normaalisti kiinni NC, säädettävä viive:
Ulkoiset liitynnät normaalisti auki NO, johtavat:
Käyttöjännite 50 Hz:
690...690 V
Käyttöjännite 60 Hz:
Käyttöjännite DC:
Hiilijalanjälki:
Sonepar-arvio
KONTAKTORI
Miniapukontaktorit
Edut
  • Energia- ja kustannussäästöt
  • Hiljainen toiminta, tasasuunnattu kela ei aiheuta ac-hurinaa
  • Joustava käyttö kaikissa asennusasennoissa
Ominaisuudet
  • 4-napaiset miniapukontaktorit useilla liitäntäyhdistelmillä
  • 3 liitäntätyyppiä: ruuvi- ja lattaliittimet sekä juotosnastat
  • Erikoisversio 1,4 W:n kelakulutuksella suoraan PLC-ohjaukseen